1. Ste tu:
  2. Všetky práce celosvetovo
  3. Gigajob Slovensko
  4. takto napíšete úspešný životopis
 
 

takto napíšete úspešný životopis

Prečítajte si tipy na vytvoreniu úspešného profilu uchádzača

Nie ste si ešte istí, ako najlepšie napísať životopis? Tu nájdete pár tipov, ako mať viac úspechov pri Vašom hľadaní miesta. Pár jednoduchých krokov a zostavíte si profesionálny životopis, ktorý budí pozornosť zamestnávateľov.

V online pracovnej burze potrebujete iný životopis, ako pre bežné vyhľadávanie miesta. Mala by to byť kombinácia životopisu a motivačného listu. Hlavným cieľom je, aby zamestnávateľ ľahko našiel Váš inzerát. Akonáhle jeden zamestnávateľ nájde Váš inzerát a kontaktuje Vás, pošlete Vaše kompletné podklady pre žiadosť o miesto. Čítajte ďalej a dajte Vášmu inzerátu profesionálny ráz:

spacer titul
Najdôležitejšie: Rozmyslite si dôkladne názov. Kľúčové slová, ktoré používate v titule, budú totožné s kľúčovými slovami, ktoré používajú zamestnávatelia pre ich vyhľadávanie zamestnancov. Použite všetky dôležité, kľúčové slová v titule. Miesto "učiteľ" napíšte napríklad "učiteľ, gymnázium, angličtina, matematika". Nadpis oslovuje!
spacer popis
  • Uveďte, aký druh práce hľadáte. Ak si nie ste úplne istý, aké miesto hľadáte, zadajte príklady, čo môžete alebo chcete robiť. Napríklad: "Som učiteľ na gymnáziu v predmetoch angličtina a matematika. Hľadám miesto na súkromnej a štátnej škole.". Ale nebuďte až príliš všeobecný. "Ja sa zaujímam o všetky miesta" alebo "všetko" budí dojem, že to nemyslíte vážne.
  • Následovne popíšte Vaše kvalifikácie. Vaše ukončené vzdelanie, bývalé a aktuálne pracovné miesta, všetky ďalšie kvalifikácie, ktoré ste dosiahli, aby mali zamestnávatelia predstavu o vašom pracovnom rozsahu. Nič nevynechajte.
  • Nakoniec nezabudnite popísať druh zamestnania, ktoré hľadáte. Napíšte, či chcete pracovať na plný úväzok, čiastočný úväzok alebo na hodinovej báze. Tieto veci sú dôležité pre zamestnávateľov.
spacer fotografia
Dobrý obrázok je čerešničkou na torte. Zvoľte profilovú fotku, ktorá bola urobená pred neutrálnym pozadím. Obrázok, na ktorom sa pozeráte priamo do kamery, pôsobí lepšie, než obrázok, na ktorom sa pozeráte na inú stranu. Vždy majte na pamäti: toto nie je Facebook, tu ide o profesionálny dojem.

Držte sa týchto jednoduchých krokov, keď píšete Váš inzerát a nájdite Vaše miesto ešte rýchlejšie! Veľa úspechov!

Váš team Gigajob