1. Ste tu:
  2. Všetky práce celosvetovo
  3. Gigajob Slovensko
  4. Takto napíšete úspešnú ponuku miesta
 
 

Takto napíšete úspešnú ponuku miesta

Prečítajte si tipy na vytvoreniu úspešnej ponuky práce

Ešte si nie ste istý, ako napísať dobrý inzerát pre Gigajob? Tu nájdete pár pomocných tipov, ako úspešne hľadať nových spolupracovníkov na Gigajobe. Riaďte sa týmito krokmi, ktoré Vám pomôžu získať pozornosť potencionálnych spolupracovníkov.

Na online pracovnú burzu potrebujete určitú formu opisu miesta. Hlavný cieľ je byť jednoducho nájdený uchádzačom o miesto. Akonáhle Váš inzerát nájde zamestnanec a on Vás kontaktuje, môžete si vyžiadať jeho životopis a vysvedčenie. Čítajte ďalej a dajte Vášmu inzerátu profesionálny ráz:

spacer titul
Najdôležitejšie: Rozmyslite si dôkladne titulok. Kľúčové slová, ktoré použijete v názve, budú identické s kľúčovými slovami, ktoré používajú uchádzači o miesta pri ich hľadání práce. Použite všetky dôležité kľúčové slová v titulku. Miesto "učiteľ" napíšte napríklad "učiteľ, vysoká škola, angličtina, zemepis". Názov upúta pozornosť!
spacer popis
  • Popíšte miesto podrobne. Vymenujte dennú náplň práce a úlohy, ktoré musia byť urobené. Napíšte tiež o svojej firme a tíme, v ktorom bude pracovať Váš zamestnanec. Takto získa uchádzač o miesto prvý dojem ako aj o pracovnej atmosfére.
  • Potom vymenujete požadované kvalifikácie. Ukončené vzdelanie a iné zručnosti (jako MS Office alebo špeciálne programy), certifikáty zo školení atď. Napíšte tiež o "Soft Skills", ktoré očakávate od Vášho spolupracovníka (tímová schopnosť, sociálne kompetencie, vodcovské kvality). Tieto údaje pomôžu záujemcovi o prácu dozvedieť sa viac o inzerovanej pozícii. Nič nevynechávajte.
  • Nezabudnite tiež napísať o druhu zamestnania. Uveďte či sa jedná o miesto s plným úväzkom alebo čiastočným úväzkom. Napíšte i o dodatočných službách, ktoré ponúka Vaša firma. Tieto veci sú dôležité pre zamestnancov.
spacer logo
Firemné logo je ako čerešnička na torte. Inzeráty s firemným logom pôsobia na uchádzača o miesto atraktívnejšie a máte väčšiu šancu byť kontaktovaný.

Postupujte v týchto krokoch, keď píšete Váš inzerát a nájdite Vášho nového zamestnanca ešte rýchlejšie! Veľa úspechov!

Váš team-Gigajob